İrlanda’da Dil Eğitimi

 İrlanda Dil Okulları son yıllarda İngilizce dil eğitimi için oldukça tercih edilen okullardan biri haline geldi. Uygun maliyetlerle ve yeni  hoş kültürlerle harmanlanmış olan İrlanda gezip görülecek yerleri ve dil eğitimini pekiştirmek için farklı kültürlerden bir araya getirdiği insanlarla da ön plana çıktı.

Devamını Oku

Work And Study

Work and Study Nedir?

İrlanda dil okullarına gelmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlardan biri de Work&Study (Akademik yıl) programıdır. Akademik yıl programı, İrlanda’da 25 haftalık dil eğitimine verilen isimdir. Akademik kelimesi kafaları karıştırmasın. Bu programla, 25 hafta yani 6 ay İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bu programın bir diğer adı ise Work & Study (oku ve çalış) programıdır.

Devamını Oku

Yurtdışında Lisans Tamamlama

Yurtdışında lisans tamamlama programlarıyla 4 yıllık lisans diplomanızı yurtdışında alın!

Yurtdışında lisans tamamlama programları, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye’de alarak lisans diplomasını yurtdışında almak isteyen öğrenciler için çok uygun bir seçenektir. Türkiye’de pek çok öğrenci, 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapma arzusuyla 2 yıllık “Ön Lisans” eğitimi veren meslek yüksekokullarını tercih etmektedir. Fakat eğitim hayatı kağıt üzerinde hesaplanandan daha zorlu geçebilmektedir… Ülkemizde öğrenci sayısının çok yüksek olması ve her geçen gün eğitim hayatında da rekabetin artması dolayısıyla 4 yıllık lisans programlarına devam etmek isteyen gençlerin hayalleri suya düşmektedir. Bu noktada yurtdışında lisans tamamlama, gençler için çok cazip bir alternatif olmaktadır.  

Devamını Oku

Yurtdışındaki Üniversitelerden Türkiyeye Yatay Geçişte Aranan Şartlar

a) Kayıtlı olduğu üniversitesi, Yükseköğretim Kurulunca esas alınan sıralama kuruluşlarının belirlediği dünya sıralamalarında ilk dört yüzlük dilim içerisinde yer alan bir üniversitede kayıtlı öğrenciler, ilgili yönetmeliğin dönem/sınıf, başarı şartlarını taşıması kaydıyla ülkemizdeki bir yükseköğretim kurumunun ilgili programına yatay geçiş yapabilecektir.

Devamını Oku

Work And Travel

WORK & TRAVEL NEDİR?

Work & Travel programı, üniversite öğrencilerinin yaz tatili boyunca Amerika’da hem çalışıp hem gezmelerine, bu arada ülkenin kültürünü dışarıdan biri gibi değil de orada çalışan bir vatandaş gibi yakından izlemelerine imkan tanıyan kültürel bir değişim programıdır. 

Devamını Oku

Master Nedir?

Universitypark Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize başta Amerika, İngiltere, Almanya, İtalya, Kanada gibi ülkeler olmak üzere yurtdışında hemen her alanda Yüksek Lisans (Master & MBA) eğitimi secenekleri sunmaktayız.

Farklı pek çok ülkedeki üniversitelerin ve programların size uygunluğunu değerlendirip, başvurularınızı en doğru ve en hızlı şekilde yapmaktayız.

Devamını Oku

MBA Nedir?

MBA nedir?

MBA (Master of Business Administration) en kısa hali ile İşletme Yönetimi Yüksek lisansı demektir. İnsanların yönetim kariyerine devam etme becerileri ile donatmak üzere tasarlanmış bu master programları uluslararası kabul görmüştür.

Devamını Oku
Zümrüt Medya