Doğru tercih edilmiş kaliteli bir üniversitede lisans eğitimi, hayatınızın tüm geri kalan kısmını şekillendirip sizlerin geleceğini tayin etmektedir. Yapacağınız meslekte alacağınız haz, kazanacağınız maaş, hayat standartlarınız, kültürel donanımınız ve yapacağınız daha birçok tercih…

Başarılı, Donanımlı, Bilgili ve Kültürlü olmak, nitelikli bir üniversitede kaliteli eğitimi almak ve kariyer basamaklarını sağlam adımlarla tırmanmak her gencin hayalidir. Peki bunları yaparken yeni bir dil ve kültür de öğrenme şansınız var üstelik sizden YKS ve TYT gibi korkulu rüyanız haline gelen sınavlara da girmenize gerek yok deseydik tepkiniz ne olurdu?

Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna gibi Avrupa’nın göbeğindeki Bulunan ülkelerinde eğitim almak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bu ülkelerdeki üniversiteler sizden YKS veya TYT gibi üniversite sınav puanlarınızı, lise derslerinizdeki başarılarınızı ya da uluslararası sınav puanları istememektedirler.

Talep ettiğiniz her bölümü  sınavsız okuyabilir, mezuniyetiniz sonrasında ise Türkiye’de YÖK’ten kolayca denklik alabilirsiniz. Yaşam şartlarının Türkiye ile kıyaslandığında çok daha uygun olduğu bu ülkeler, yaşam şekli ve kültür olarak Türkiye ile birçok noktada benzerlik gösterirler. Çünkü bu ülkeler senelerce Osmanlı devletinin hüküm sürmüş olduğu eski Türk topraklarıdır.

Sanıldığının aksine ücretleri oldukça makul olan Birçok Avrupa  üniversiteleri, eğitiminin dışında sizlere sınırsız sosyal ortam sunmaktadır. Nitelikli akademik kadroları, geniş kampüs alanları, her türden kitaba erişebileceğiniz devasa kampüs kütüphaneleri ile her biri sizi hayata hazırlamaktadır.

YÖK tarafından tanınan ve denkliği bulunan bu üniversitelerde eğitim alıp, kariyer basamaklarını hızlı ve emin adımlarla tırmanmak istemez misiniz? Tek yapmanız gereken Universitypark Yurtdışı eğitim ofileri ile iletişime gecmektir.Alanında uzman danışmanlarımız size en uygun proğram ve ülke seçenegi sunacaktır.