Hazırlık Kursu

Hazırılık kurslarımız 9 aylık süreyi kapsar ve toplam 900 saatlik ders verilmektedir. Dersliklerimiz 7-9 kişiliktir. Aşağıda belirtilen kurs ücretlerine danışmanlık ücretleri ve acenta komisyonları dahildir ve ekstra bir danışmanlık ücreti alınmaz. Hazırlık derslerimiz Varşova ve Lodz şehirlerinde düzenlenir ve hazırlık sınıfı esnasında öğrenciler tüm büyük şehirleri tanıma fırsatı bulurlar. Öğrencilere bölümler ve üniversiteler tanıtıldıktan sonra yerinde gördükleri üniversiteler arasından gelecekleri için uygun gördükleri üniversiteyi kendileri tercih edebilirler. Öğrenciler başka kurumların yada üniversitelerin kurslarına dahil olmak isteyebilirler böyle bir durumda gerekli bilgi verilmesine rağmen bizim kursumuzu tercih etmeyen öğrencilerin kayıt işlemleri talep ettikleri okula yapılır ve standart danışmanlık ücreti alınır.

Polonya’da Eğitim Sistemi

  • Polonya’daki Üniversiteleri’nde lisans bölümü 3 sene sürmektedir(Bazı bölümler hariç).
  • Polonya’da öğrenciler lisans bölümünü bitirdikten sonra, bitirilen bölümün üzerine 2 sene daha okuyarak yüksek lisans diplomalarını alırlar(Türkiye’deki eğitim sistemine göre, öğrenci üniversiteyi 1 sene erken bitirme imkanını elde eder.)
  • Polonya Üniversitelerinde verilen eğitim, genel olarak teorikten ziyade pratiğe dayalıdır. Bu sayede öğrenci bölümünü okurken iş hayatına dair kendini daha çok geliştirme fırsatı bulur.
  • Polonyada Üniversite Lehçe ve İngilizce verilir
  • Polonya’ya yabancı bir öğrenci sadece İngilizcesini geliştirmek için de gelebilir. Polonya Üniversiteleri’ndeki hazırlık bölümüne yazılarak yabancı dilini geliştirebilir.
  • Polonya’daki üniversitelerde sadece sınava dayalı bir not sisteminden ziyade, yapılan pratik ve projelerin de önemi büyüktür.
  • Polonya’da resmi danışmanlığını yaptığımız Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır.
Zümrüt Medya